twoje zakupy

[supsystic-price-table id=8]
  1. Cena bazowa zawiera: dojazd w promieniu 50 km od Warszawy (najkrótsza trasa wg Google od centrum), pełną sesję fotograficzną, postprodukcję – komputerową obróbkę zdjęć. Warto pamiętać, że zazwyczaj odpowiedzialna obróbka zdjęć w postprodukcji pochłania bardzo dużo czasu. Nawet parokrotnie więcej, niż same zdjęcia. Wszystkie ceny są podane w złotówkach.
  2. Czas trwania zdjęć, to czas, w którym fotograf jest do Twojej dyspozycji. Zazwyczaj ten czas obejmuje także uzgodnienia, objaśnienia, wskazówki i pomoc. Czas ten nie zawiera czasu pracy wizażystki czy stylistki, ani czasu dojazdu. To czas, który spędzasz z fotografem.
  3. Liczba zdjęć elektronicznych mówi o gwarantowanym minimum. Generalnie – lepiej mieć 10 za-rą-bis-tych, niż 100 byle jakich. Zazwyczaj jest ona dwukrotnie wyższa, jednak na ustalenie ostatecznej liczby wpływa zbyt wiele czynników. A przecież nie zależy Tobie chyba na kilku takich samych zdjęciach, tylko na różnych. Zdjęcia w tym limicie powinnaś dostać w rozmiarze nie mniejszym, niż 1200 pikseli na krótszym boku, w formacie .jpg .To rozdzielczość, która przy powiększeniu w skali 100% na przeciętnym monitorze pokaże około ¼ zdjęcia. Zatem dopasowanie tych zdjęć „w dół” dla różnych potrzeb (social media, publikacja na stronie, wysyłanie mailem, itp.) będzie bezproblemowe.
  4. Zadatek. Rzecz prosta – w celu potwierdzenia rezerwacji terminu i miejsca na poważnie – proszę o wpłatę zadatku. Niestety zbyt często zdarzało się, ze teoretycznie umówione zdjęcia nie dochodziły do skutku bądź były wielokrotnie przekładane. Oczywiście kwota zadatku jest pierwszą częścią płatności – więc nic nie tracisz. To nie jest dodatkowa opłata.
  5. Brak publikacji. Dotyczy dopłaty w sytuacji, gdy nie wyrażasz zgody na publikację jakichkolwiek zdjęć. Nawet klasycznie portretowych. Pokazując kobiety tak, jak Ty biorące udział w sesji, mogę uwidaczniać zakres i wiarygodność mojej pracy. Brak jakiegokolwiek zapisu jest mało pozytywną rzeczą. Uwaga – zgodnie z prawem nie jest wymagana zgoda na publikację zdjęć osoby lub jej fragmentów, które nie pozwolą na jednoznacznie zidentyfikowanie tej osoby. Zatem na przykład zdjęcie pleców i pupy bez znaków szczególnych – jak tatuaż, specyficzne pieprzyki czy blizny – nie wymaga jakiejkolwiek zgody na publikację. Mi natomiast zależy, żeby publikowane zdjęcia pokazywały nie anonimową osobę, tyko żywą, prawdziwą (oczywiście bez nazwiska, adresu, itp.).
  6. Aby umówić się, koniecznie wyślij maila. Najlepiej – podając swoje imię i nazwisko w temacie wiadomości.
  7. Zwróć, proszę, uwagę na warunki zmian umówionych terminów. Do pewnego momentu to jest możliwe bezkosztowo: jeśli zgłosisz taką potrzebę nie później, niz 14 dni przed ustalonym terminem. Jeśli później – poprosze Cię o dopłatę 20% (chyba, że powstają dodatkowe koszty np. bezzwrotnej rezerwacji lokalu lub transportu albo obsługi – wtedy niestety także należy je pokryć). Jeśli zgłosisz konieczność zmiany później, niż 48 godzin przed planowaną sesją – wtedy już wszystko przepada. Tym niemniej – wypadałoby poinformować o niemożności przybycia. Oczywiscie to wszystko nie dotyczy działania tzw. „siły wyższej”.
Pokaż innym!